Marihuana a hubnutí

(Free Pub) Při ohromujícím pohledu na lékařské vlastnosti užívání marihuany se podívejme na novou studii publikovánou v časopise American Journal of Epidemiology, která zjistila, že jsou míry obezity sníženy zhruba o jednu třetinu u těch, kteří třikrát týdně kouří. Studie zahrnuje 52 000 účastníků a bylo zjištěno, že 22% z těch, kteří nekouří marihuanu, bylo obézních, zatímco u kuřáků marihuany to bylo pouze 14%.

Marihuana

Souvislost mezi kouřením marihuany a nižším rizikem obezity je jasné, a to i po započtení dalších faktorů, jako je kouření cigaret, věk a pohlaví. Ale korelace mezi marihuanou a váhou neznamená, že kouření marihuany skutečně způsobuje úbytek váhy.

Může zde být vliv mnoha dalších faktorů. Například se zjistilo, že velmi nábožensky založení lidé mají menší pravděpodobnost toho, že budou brát drogy, na druhou stranu je pravděpodobnější, že budou obézní – možná proto, že nahrazují jedno kompulzivní chování (kouření marihuany) jiným kompulzivním chováním (přejídání). Takže někteří z obézních lidí v průzkumech můžou být nábožensky založení lidé, kteří by jinak byli těžkými kuřáky marihuany, ale místo toho se přejídají.

Také myslete na to, že se marihuana používá ke stimulaci chutě k jídlu u pacientů s rakovinou, AIDS a dalšími nemocemi. U těchto pacienti je méně pravděpodobné, že budou obézní.

Ať už je vysvětlení souvislosti mezi marihuanou a úbytkem obezitou jakékoliv, je nepravděpodobné, že by konopí mohlo sloužit jako efektivní pomoc při dietě. Navíc se v několika studiích ukázalo, že kouření marihuany zvyšuje chuť k jídlu, alespoň krátkodobě.

Překlad článku Marijuana Use Linked to Fat Loss
http://naturalsociety.com/marijuana-use-linked-to-fat-loss/


Free Pub najdete i na Facebooku, stačí se stát fanouškem facebookové skupiny Free Pub.

Chcete-li být denně informováni odkazy na téma survival, soběstačnost, jak přežít ekonomickou krizi či jaderný útok, apod., přidejte se k FB stránce PŘEŽIJEME.

Zajímáte-li se o problematiku zdraví, zdravé výživy apod., pak se přidejte k facebookové stránce Zdravie a zdravá výživa.

Chcete se být ochráněni před manipulací a propagandou? Chcete odhalovat lži? Pak se přidejte k naší facebookové stránce Lži, podvody, propaganda.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *