Japonští Anonymous sbírali odpadky na protest proti zákonům o stahování

[ hana-code-insert ] 'flattr' is not found

(Free Pub) Asi 80 maskovaných lidí, kteří sami sebe nazávají spojenci světové hackerské skupiny Anonymous, sbírali v sobotu v Tokiu odpadky na protest proti zpřísnění japonských zákonů proti nelegálnímu stahování.

V lehkém dešti účastníci „anonymního úklidu“ po dobu jedné hodiny uklízeli v parku a na chodnících v nákupním a zábavním středisku Shibuya – změna oproti typických webovým útokům.

Byli oblečeni v černém a nosila masky Guye Fawkese, hlavní postava z roku 1605 ze Spiknutí střelného prachu, jehož cílem bylo vyhodit do povětří parlament, která se stala symbolem protestů po celém světě.

Minulý měsíc Diet nařídila nové autorské zákony, které by mohly znamenat vězení pro každého, kdo nelegálně stahuje autorsky chráněnou hudbu a filmy.

26. června byly webové stránky japonského ministerstva financí, nejvyššího soudu a jiných veřejných institucí smazány nebo pozměněny poté, co Anonymous vydali on-line prohlášení odsuzující nové zákony.

Prohlášení tvrdí, že japonský nahrávací průmysl a další poskytovatelé obsahu tlačí poskytovatele internetových služeb, aby implementovali sledovací technologie, které by špehovali každého uživatele Internetu v Japonsku.

Skupina, která zorganizovala úklid v Tokiu, přispěla kyberútoky k Anonymous po celém světě.

„Upřednostňujeme konstruktivní a produktivní řešení,“ uvedla skupina v prohlášení. „Chceme, aby si naši spoluobčané uvědomili problém prostřednictvím produktivní zprávy.“

„V IRC (Internet Relay Chat) někdo navrhl čištění jako prostředek protestu, nechtěli jsme následovat styl masových demonstrací, kterých začíná být příliš mnoho,“ uvedl mluvčí shromáždění.

„Myslím, že je to poprvé, kdy japonské vedení Anonymous uspořádalo vnější činnost,“ řekl muž, který řekl, že pracuje jako inženýr v počítačovém průmyslu.

„Úklid pobavil zahraniční Anonymous jako něco jedinečného pro Japonce,“ řekl další mluvčí.

Překlad článku Japan Anonymous pick up litter to protest download laws
http://www.japantoday.com/category/national/view/japan-anonymous-pick-up-litter-to-protest-download-laws-2

[ hana-code-insert ] 'flattr' is not found

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *