Japonsko použilo vodní děla proti tchaj-wanské flotile (FOTO)

[ hana-code-insert ] 'flattr' is not found

Plavidla japonské pobřežní hlídky používají vodní děla ve snaze vytlačit tchaj-wanskou flotilu z místa, o kterém Tokio tvrdí, že jsou jeho výsostné vody, poblíž sporných ostrovů ve Východočínském moři.

Tchajwanské lodě doprovázené hlídkovými loděmi nyní údajně opustily sporné vody.

Nejméně 40 lodí z Tchaj-wanu narušilo japonskou námořní hranici v úterý, řekl japonská pobřežní stráž. Flotila se setkala s japonskými hlídkovými loděmi, které používají vodní děla, aby zastavily lodě v dosažení největšího ostrova v oblasti – Uotsuri-jima.

Místní televize vysílala divokou námořní bitvu mezi japonskými loděmi a tchaj-wanskými hlídkovými plavidly, které rovněž používají vodní děla.

Plavidla jsou součástí flotily, která vyplula v pondělí z Tchaj-wanu, aby si nárokovala ostrovy Senkaku (Diaoyu), o kterých Taipei tvrdí, že jsou součástí jejich odvěkých rybářských revírů.

„Rybolovná práva jsou důležitější než svrchovanost, ale rybolovná práva také znamenají suverenitu,“ řekl agentuře AFP aktivista Chen Chunsheng, který organizuje flotilu.

V úterý tři čínské hlídkové lodě krátce vstoupily do vod, které Japonsko považuje za své území a nyní stále setrvávají velmi blízko neobydleného, ale strategického souostroví.

Tento zásah komplikuje již tak napjatou konfrontaci mezi Tokiem a Pekingem, která si tyto ostrovy také nárokuje.

Vztahy mezi Japonskem a Čínou se tento měsíc zhoršily poté, co Japonsko znárodnilo tři ostrovy, které koupilo od soukromého japonského vlastníka. Peking protestuje a zaznamenal masivní vzestup nacionalismu.

Překlad článku Japan uses water cannons against Taiwanese flotilla (PHOTOS)
http://rt.com/news/japan-china-taiwan-islans-dispute-913/

[ hana-code-insert ] 'flattr' is not found


Free Pub najdete i na Facebooku, stačí se stát fanouškem facebookové skupiny Free Pub.

Chcete-li být denně informováni odkazy na téma survival, soběstačnost, jak přežít ekonomickou krizi či jaderný útok, apod., přidejte se k FB stránce PŘEŽIJEME.

Chcete se být ochráněni před manipulací a propagandou? Chcete odhalovat lži? Pak se přidejte k naší facebookové stránce Lži, podvody, propaganda.

1 Responses to Japonsko použilo vodní děla proti tchaj-wanské flotile (FOTO)

  1. proud says:

    Ale co me na tom vsem tesi,ze se bojuje vodnima delama a nepouziva se vrazdicich nastroju nehodnejch hono sapiens :-)….proud

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *