Jak se vyhnout zubnímu kazu

(Free Pub) Prevence vzniku zubního kazu je mnohem jednodušší a efektivnější, než je jeho léčba pomocí plomb nebo jiných stomatologických zákroků. Navíc vám může tato prevence ušetřit značné množství finančních prostředků. Léčba zubního kazu vás může stát stovky dolarů v závislosti na míře poškození.

Pokud chcete vědět, jak zabránit zubnímu kazu cestou, kterou nabízí příroda (bez chemikálií nebo běžného zubního lékařství), pak je zde několik tipů:

Konzumujte zásadité potraviny
Zásaditost je důležitá pro silné kosti a zdraví. Proto jezte zásadité potraviny, které pomáhají prevenci proti zubnímu kazu. – jde hlavně o ovoce a zeleninu.

Udržujte správnou hladinu kyselosti
Příliš vysoká kyselost vede ke ztrátě vápníku. Vápník je nezbytný pro zdravé kosti. Vyvarujte se příliš kyselým jídlům, nebo těm, která obsahují hodně cukru.

Jezte syrovou zeleninu
Vařením zelenina ztrácí živiny ve svých buňkách.

Používejte tea tree olej
Začlenění tea tree oleje do své ústní dutiny je pro vaše zuby velmi prospěšné. Tea tree může zuby ochránit před růstem bakterií, takže se neobjeví zubní kaz.

Pijte hodně vody
Voda je zapotřebí k produkci slin. Sliny jsou velmi důležité, protože chrání ústa. Obsahují důležitý hlen a enzymy, které pomáhají pokrýt zuby. Beze slin tělo hůře rozloží jídlo a také nebude schopno vyvážit hladinu kyselosti v těle.

To jsou jen některé z kroků pro život bez zubního kazu. S těmito kroky nejen že budete mít zdravější zuby, ale i zdravější tělo.

Zubní kaz


Free Pub najdete i na Facebooku, stačí se stát fanouškem facebookové skupiny Free Pub.

Chcete-li být denně informováni odkazy na téma survival, soběstačnost, jak přežít ekonomickou krizi či jaderný útok, apod., přidejte se k FB stránce PŘEŽIJEME.

Chcete se být ochráněni před manipulací a propagandou? Chcete odhalovat lži? Pak se přidejte k naší facebookové stránce Lži, podvody, propaganda.

1 Responses to Jak se vyhnout zubnímu kazu

 1. htef says:

  S tím ovocem a kyselostí je to trochu nepřesné,
  jsou druhy ovoce, po kterých zůstane v puse kyselo a to dost agresivně.
  Také spousta dnešního ovoce se prodává nedozrálé, a to také snižuje zásaditost.
  Takže s rozumem, raději 5 minut po kyselém ovoci vypláchnout pusu vodou nebo hodně kousat, aby to sliny zvládly zneutralizovat.
  Jinak výrazný podíl ovoce a zeleniny má vliv na léčbu spousty nemocí.
  viz např. http://popelka.blog.pravda.sk/2012/04/09/farmaceuticky-priemysel-rakovina-strava-3-cast/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *