Jak najít bunkr, když je soudný den na cestě

Přidejte se do naší facebookové skupiny Free Pub a pojďte s námi diskutovat :o) Chcete-li být denně informováni odkazy na téma survival, soběstačnost, jak přežít ekonomickou krizi či jaderný útok, přidejte se k FB stránce PŘEŽIJEME


Znamení konce časů, jak člověkem způsobené, tak přirozeného původu, je nemožné ignorovat, zdá se, že se zvyšuje počet lidí, kteří jsou ochotni přijmout survival k jeho konečnému závěru: bunkr pro soudný den.

Pořád je to ještě relativně malý trh, ale stavitelé protiatomových krytů a bunkrů pro přežití všech druhů zaznamenávají rekordní prodeje v důsledku zvyšujících se přírodních katastrof, chaotického politického pozdvižení a hrozeb změn na Zemi. Chcete se připravit na krátkodobé hrozby, jako jsou zemětřesení, bouře, či politické nepokoje? Nebo na katastrofické scénáře, jako 2012, jaderný úder, nebo masivní změny na Zemi? Přejete si osobní rodinný bunkru nebo něco pro živoucí komunitu?

Jedna společnost, Hardened Structures uvádí následující demografii klientů:
– 30% věří v rok 2012 nebo na scénáře konce světa
– 50-55% je znepokojených z ekonomického kolapsu a politických nepokojů
– 20% se chce bránit proti armádě, ukládání dat a EMP hrozbám

Američtí úředníci se sami připravili na ty samé kataklyzmatické scénáře skrze jejich Continuity of Government (Kontinuita vlády). Bylo by moudré se podívat na to, co ohledně přežití nabízí trh pro ty z nás, kteří nemají ultimátní bunkr, Cheyennskou horu, k dispozici.

Nedávný příběh zvýrazňuje luxusní bydlení v bunkru s vinným sklepem a téměř každým myslitelným komfortem. Nicméně je zde skutečně široké spektrum úkrytů pro přežití v různých cenách a pro různé účely.

Rozpočet: méně než 10 000 dolarů (cca 170 000Kč)
Jedním z nejméně nákladných a možná praktických způsobů, jak chránit vás a vaši rodinu při krátkodobé nouzi je Protective Tent (Ochranný stan) od Underground Bomb Shelters (Podzemní ochranné kryty). Za 8.800 dolarů plus poštovné můžete mít svůj LSS-80 – ochranný jaderný, biologický a chemický systém, který je plně funkční v době kratší než 15 minut.

Temet LSS-80

Rozpočet: méně než 50 000 dolarů (cca 850 000Kč)
Možnost 1:Vyrob si sám
Video ukazuje funkční úkryt vytvořený z 8 metrů dlouhého lodního kontejneru. Pokud jej řádně připravíte, tato umožní přežití všeho, kromě přímého zásahu.

Možnost 2:Již připraveno
Podle Hardened Structures je jejich nejpopulárnější úkryt jednotka za 38 000 dolarů z oceli a těžkými dveřmi s vzduchofiltračním systémem. Je navržen pro ochranu proti jaderným, biologickým a chemickým katastrofám, stejně tak jako proti katastrofickým bouřím. Tyto struktury jsou vodotěsné a můžou být rozšířeny o další ubytování používající modulární přístup.
2012 Genesis Series

Rozpočet: méně než 100 000 dolarů (cca 1 700 000Kč) – rodina
Tento podzemní úkryt je budován z oceli a je zesílený a izolovaný. Jeden úkryt má zásoby potravin na 2 roky pro rodinu až pěti osob. Úkryty mohou být seskupeny pro více lidí a úložného prostoru.

Rozpočet: méně než 100 000 dolarů (cca 1 700 000Kč) – komunita
Úkryty před jaderným spadem pro komunitu, jedna společnost vyčnívá nad ostatní: Vivos uprostřed Mohavské pouště. Jejich vize je síť úkrytů v blízkosti velkých měst, kde by se lidé mohli schovat v případě téměř každé myslitelné katastrofy. Už mají navrženo podzemní společenství, které může pojmout až 200 lidí po dobu jednoho roku života. Jednotky jsou prodávány mezi 25 000 a 50 000 dolarů v závislosti na geografické poloze:

Rozpočet: neomezený
Luxury Survival Condos: Developer Larry Hall zvolil Kansas jako místo pro jeho dům – komplex s jednotkami v rozmezí od 900 000 do téměř 2 000 000 dolarů. Obytná plocha je zhruba 900 čtverečních stop pro 3 až 5 osob.

Bohužel, stále méně a méně lidí má prostředky pro plně vybavenou strukturu pro dlouhodobé přežití, i když pobývání v podzemí po celé měsíce nebo roky zní jako životaschopná možnost.

Překlad článku How To Find a Bunker If Doomsday Is on the Way
http://www.activistpost.com/2011/03/how-to-find-bunker-if-doomsday-is-on.html

1 Responses to Jak najít bunkr, když je soudný den na cestě

  1. ジェイコブ says:

    No já uvažuji že si jednu postavím bunkr z lodních kontejnerů 5x20kontejnerů spojených do jedné konstrukce která bude izolovaná a cca 3-4m pod zemí + naváška ale plánuji to do budoucna :) jestly mezi tím něco nastane tak budu jako ostatní .)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *