Izraelský nálet na Gazu zabil palestinského teenagera

Palestinský teenager byl zabit při izraelském vzdušném útoku na pásmo Gazy, zatímco vlna agrese na obleženém území pokračuje v nezmenšené míře.

Ashraf al-Qudra, mluvčí ministerstva zdravotnictví Hamasu, ve čtvrtek řekl, že izraelský vrtulník vypálil několik kulek na 13ti letou oběť jménem Hmeid Daqqa v blízkosti Khan Yunis.


V pondělí byl palestinský muž trpící psychiatrickými problémy zabit izraelskými vojáky poté, co se přiblížil k hraničnímu plotu v Gaze.

Dvacetiletý muž Ahmed al-Nabaheen byl zraněn v neděli večer, ale izraelská armáda odmítla umožnit palestinské sanitce, aby jej transportovala.

Izraelská armáda často provádí nálety a další útoky na pásmo Gazy, tvrdí, že jde to kvůli obranným účelům. Nicméně je používána nepřiměřená síla v rozporu s mezinárodním právem, zanechává za sebou často zraněné nebo mrtvé civilisty.

Gaza je blokována od roku 2007, což způsobilo pokles životní úrovně, nebývalou úroveň nezaměstnanosti a chudoby.

Režim apartheidu Izraele odpírá asi 1,7 milionu lidí v Gaze jejich základní práva, jako je svoboda pohybu, zaměstnání, za které dostávají řádné mzdy, a odpovídající zdravotní péče a vzdělání.

Překlad článku Palestinian teenager killed by Israeli air raid on Gaza
http://www.presstv.ir/detail/2012/11/08/271137/gazan-teen-killed-in-israeli-air-raid/

1 Responses to Izraelský nálet na Gazu zabil palestinského teenagera

  1. nodis says:

    Hitler hadr

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *