Irské demonstrace, občanská neposlušnost – nyní denní událost

Přidejte se do naší facebookové skupiny Free Pub a pojďte s námi diskutovat :o)


03.12.2010

V Irsku se objevují každý den demonstrace a občanské neposlušnosti proti obrovským škrtům v rozpočtu tlačících obyvatelstvo, aby zachránilo banky. V jedné demonstraci prasečí hlava ozdobená „Biffem“ vedla protestní pochod proti Evropské unii a Mezinárodnímu měnovému fondu, který dorazil do centra města Cork a včera se zastavil. Stovky pochodujících, zorganizovaní Irish Social Welfare Defenders, varovali, že škrty v sociálních nárocích na příští týden v rozpočtu by neměly být tolerovány.

Demonstranti pochodovali od Labor Exchange, kde se konalo krátké shromáždění. Radní Mick Barry ze Socialistické strany, jeden z organizátorů, varoval, že nejvíce zranitelné osoby v Irsku nesmí platit za nedbalost bankéřů. „To je útok na obyčejné pracující muže a ženy – a na ty, kteří ne vlastní vinou ztratili práci.“

O dva dny dříve stejní demonstranti pokojně obsadili vstupní halu v kanceláři Anglo Irish Bank ve městě Cork.

Tato stejná skupina se připojila k 1200 studentům z Univerzity v Corku a z Technologického Institutu v Corku a demonstrovali proti zvyšování školného z 1500 na 2000 Eur, které donutí mnoho studentů k odchodu ze školy.

Překlad článku Ireland Demonstrations, Civil Disobedience Now A Daily Event
http://www.larouchepac.com/node/16715

pošli na vybrali.sme.sk

TopČlánky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *