Íránská vojenská cvičení pouze přípravují armádu

Předseda ozbrojených sil Íránu náčelník štábu a generálmajor Hassan Firouzabadi říká, že vojenská cvičení konaná v Íránu jsou pouze za účelem připravenosti a nejsou určeny k vysílání zpráv komukoliv.

„Vojenské manévry nenesou s sebou žádnou zprávu, protože my nehledáme válku s jakoukoliv zemí,“ řekl ve středu Firouzabadi o masivním sedmidenním vojenském cvičení s kódovým označením Modafe’an-e Aseman-e Velayat 4, které je v plném proudu ve východním Íránu.


„Tato cvičení jsou o připravenosti, o testování nových zbraní a nejnovější taktice,“ dodal íránský velitel.

Modernizované a vysoce přesné systémy obrany země-vzduch dlouhého doletu S-200 a dva íránské raketové systémy pojmenované Qader a Ya Zahra III byly úspěšně testovány ve středu.

Elektronické a monitorovací systémy používané k detekci a zachycení nepřátelských dronů v malé výšce, stíhačky F-14 a F-4, dělostřelecká palba, z ramen odpalované zbraně, raketové systémy pro nízké výšky, to vše bylo testováno během třetího dne cvičení.

Cvičení pokrývá plochu 950 000 km čtverečných v provinciích Khorasan Razavi, Severní Khorasan, Jižní Khorasan, Sistán a Balúčistán, Hormozgan, Kerman, Fars a Yazd.

Překlad článku Iran military drills preparing forces, not sending message: Iran cmdr.
http://www.presstv.ir/detail/2012/11/14/272195/iran-military-drills-preparing-forces/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *