Írán: Siemens umístil výbušniny do zařízení za účelem sabotáže

[ hana-code-insert ] 'flattr' is not found

Írán obvinil německého průmyslového giganta Siemens, že umístil malé výbušniny v zařízení, které tvoří páteř jaderného programu Íránu.

„Zařízení mělo explodovat při spuštění, aby odstranilo všechny naše systémy,“ prohlásil Alaeddin Boroujerdi, vedoucí bezpečnostního výboru v íránském parlamentu. „Ale moudrost našich odborníků zmařila spiknutí nepřítele.“

Řekl, že opatření byla určena ke zpomalení narůstajícího jaderného programu země.

Siemens vše popřel.

„Nemáme žádné obchodní vztahy týkající se íránského jaderného programu,“ řekl mluvčí společnosti Alexander Machowetz s tím, že společnost nespolupracuje s Íránem od islámské revoluce v roce 1979.

Prodej jaderných zařízení do Íránu je v současné době zakázán kvůli mezinárodnímu embargu. Ale zatímco Siemens nedodává Íránu přímo svá zařízení, tak se předpokládá, že jsou do Íránu dováženy prostřednictvím třetích stran v jiných zemích.

Většina odstředivek na obohacování uranu v Íránu je pravděpodobně od této společnosti. Vysoce kvalitní uran je předpokladem pro výrobu jaderných zbraní.

Pokud je informace o výbušnině správná, nebylo by to poprvé, co bylo zařízení Siemensu použito jako cíl.

Chyby zabezpečení v operačním softwaru od Siemenus bylo využito virem Stuxnet, který vyřadil z provozu až 1 000 odstředivek před dvěma lety.

Írán často obviňuje západní vlády a společnosti ze sabotáží. Minulý měsíc tvrdil, že se cizí špehové snažili zastavit přívod elektřiny k podzemnímu jadernému zařízení ve Fordo.

Překlad článku Iran: Siemens placed explosives in equipment to sabotage
http://rt.com/news/iran-siemens-nuclear-accusations-755/

[ hana-code-insert ] 'flattr' is not found


Free Pub najdete i na Facebooku, stačí se stát fanouškem facebookové skupiny Free Pub.

Chcete-li být denně informováni odkazy na téma survival, soběstačnost, jak přežít ekonomickou krizi či jaderný útok, apod., přidejte se k FB stránce PŘEŽIJEME.

Chcete se být ochráněni před manipulací a propagandou? Chcete odhalovat lži? Pak se přidejte k naší facebookové stránce Lži, podvody, propaganda.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *