Írán představil vlastní vznášedlo (VIDEO)

Írán oficiálně představil vlastní vznášedlo s názvem Tondar (blesk), stává se tak pátou zemí na světě, která má toto know-how.

Vznášedlo vyrábí ve dvou modelech – bojový a logistický, bylo představeno při pondělní ceremonii, které se zúčastnil ministr obrany a brigádní generál Ahmad Vahidi v přístavním městě Bandar Abbas.


„Írán je jednou z pěti zemí, které jsou schopny vyrobit tuto technologii,“ zdůraznil Vahidi.

Ministr obrany poznamenal, že můžou být různé typy íránských vojenských výrobků, včetně raket, dělostřeleckých systémů a bezpilotních vzdušných dopravních prostředků, instalovány a užívány na vznášedle.

„Masová výroba tohoto vznášedla výrazně zvýší operační schopnosti íránského námořnictva.“

Kromě plnění vojenských potřeb může vznášedlo také přepravovat cestující a náklad v oblastech bez doků, pomůže íránskému Červenému půlměsíci se záchrannými operacemi v povodněmi postižených oblastech, bude sloužit ke kontrole rybářských plavidel, atd.

Írán začal soběstačnou kampaň v oblasti obranného průmyslu a zahájil řadu vojenských projektů ihned po vítězství islámské revoluce.

Teherán opakovaně ujistil ostatní národy, že jeho vojenská síla nepředstavuje žádnou hrozbu pro jiné země, trvá na tom, že je íránská obranná doktrína založena výhradně na zastrašování.

Překlad článku Iran unveils indigenous hovercraft
http://www.presstv.ir/detail/2012/11/12/271822/iran-unveils-1st-indigenous-hovercraft/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *