Írán: Politika Evropské unie musí být nezávislá na sionistickém lobby

[ hana-code-insert ] 'flattr' is not found

Íránský zákonodárce říká, že Evropská unie uložila nové kolo sankcí vůči Íránu pod tlakem sionistického lobby, naléhal na EU, dělala svou politiku nezávisle.

„Je nezbytné, aby Evropská unie vypracovala svou zahraniční politiku bez ohledu sionistické lobby,“ řekl v pondělí člen íránského parlamentu Mehdi Davatgari z výboru pro národní bezpečnost a zahraniční politiku.

Spojené státy a Evropská unie uvalily nelegální jednostranné sankce na Írán kvůli jeho jaderným energetickým aktivitám.


V posledním vývoji se ministři zahraničí EU dohodli na uložení nového kola sankcí proti Íránu 15. října i přes varování OSN před humanitární důsledky z dříve uložených sankcí.

Íránský zákonodárce dodal, že postoje Evropské unie k Íránu byly během posledního půl století ovlivněny politikou americko-sionistického lobby.

Poznamenal, že sionistické lobby je schopno donutit členské státy EU, aby následovaly jejich nepřátelskou politiku vůči Íránu, ovlivňují tak tento blok v politické a hospodářské oblasti.

Davatgari také informoval evropské státníky, aby se pokusili jednat nezávisle ve svých vztazích s ostatními zeměmi.

Nelegální Amerikou tlačené sankce jsou ukládány na základě nepodložených tvrzení, že Írán sleduje jiné než civilní cíle svého jaderného programu.

Írán odmítá obvinění a tvrdí, že jako člen Mezinárodní agentury pro atomovou energii (IAEA) a signatář Smlouvy o nešíření, je oprávněn vyvíjet a získávat jaderné technologie pro mírové účely.

Kromě toho MAAE provedla řadu kontrol íránských jaderných energetických zařízení, ale nikdy nenašla žádné důkazy o tom, že by byl íránský civilní jaderný energetický program odkloněn směrem k vojenským účelům.

Překlad článku EU must make policies independent of Zionist lobby: Iran MP
http://www.presstv.ir/detail/2012/10/22/268191/eu-must-stop-obeying-zionist-lobby/

[ hana-code-insert ] 'flattr' is not found

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

„Muži nedovedou ocenit vlastní ženy. To přenechávají druhým.“ Oscar Wilde