Írán odehnal neznámý letoun ze svého vzdušného prostoru

Íránský ministr obrany brigádní generál Ahmad Vahidi říká, že íránský armáda odehnala neidentifikovaný letoun, který narušil vzdušný prostor Íránu.

„Minulý týden neidentifikované letadlo vstoupilo do vzdušného prostoru nad teritoriálními vodami Íránské islámské republiky v Perském zálivu, které díky včasné, rychlé a rozhodné akci íránských ozbrojených sil bylo nuceno uprchnout,“ řekl v pátek Vahidi.


Íránský ministr obrany dodal: „Tato zkušenost a předchozí incidenty ukazují, že Íránská islámská republika ostražitě a přesně sleduje všechny pohyby [svých nepřátel] a provádí nezbytné a včasné akce.“

Dneska místopředseda íránských ozbrojených sil a náčelník štábu brigádní generál Masúd Jazayeri řekl, že íránské ozbrojené síly by „rozhodně“ zareagovaly na jakoukoliv formu agrese ze vzduchu, země a moře.

K incidentu došlo den poté, co Pentagon tvrdil, že dvě íránská vojenská letadla minulý týden střílela na americký bezpilotní letoun, který byl na běžné průzkumné misi nad Perským zálivem zhruba 16 námořních mil od íránského pobřeží.

Překlad článku Iran repels unidentified aircraft violating its airspace: Defense min.
http://www.presstv.ir/detail/2012/11/09/271276/iran-repels-unidentified-plane-minister/

1 Responses to Írán odehnal neznámý letoun ze svého vzdušného prostoru

  1. Pingback: Írán zamezí jakékoliv pokusy o narušení vzdušného prostoru země | KONTRA.CZ

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

„Žití, to je největší umění na světě, neboť většina lidí pouze existuje.“ Oscar Wilde