Írán může zahájit preventivní úder na Izrael, konflikt může přerůst ve třetí světovou válku

[ hana-code-insert ] 'flattr' is not found

Íránský vojenský úředník varoval, že vojenský konflikt mezi Íránem a Izraelem by se mohla“proměnit ve třetí světovou válku.“ Dodal, že pokud by Izrael „provedl konečné přípravy na útok na Írán,“ tak by následoval preventivní úder naTel Aviv.

Izrael si nedokáže představit sílu reakce Íránu, pokud by ho Tel Aviv napadl, řekl v televizi brigádní generál Amir Ali Hajizadeh.

Hajizadeh dodal, že to Írán nepředpokládá, protože nevěří, že Izrael provede útok bez svého nejsilnější spojence – Spojených států amerických.

Pokud se Amerika rozhodne podpořit izraelský úder na Írán, tak Hejizadeh trvá na tom, že Teherán proveed protiúder proti oběma – Tel Avivu a Washingtonu.

„Teherán určitě zaútočí na americké základny v Bahrajnu, Kataru a Afghánistánu … nebude v regionu žádná neutrální země,“ řekl Hajizadeh. „Pro nás jsou tyto základy na úrovni americké půdy.“

Prohlášení přichází poté, co v čele Revolučních gard generál Mohammad Ali Jafari řekl, že válka mezi Íránem a Izraelem „se nakonec stane.“ Jafari nespekuloval o možném datu nebo umístění války.

„Pokud začnou [agresi], bude to znamenat jejich zničení a bude to konec příběhu,“ řekl Jafari místním zpravodajským agenturám.

Jafariho náměstek řekl tiskové agentuře Fars, že Írán nechce spustit válku s Izraelem, ale že bude reagovat na provokaci.

„Íránská defenzivní strategie je založena na předpokladu, že se zapojíme do války masivním bojem proti globální koalici v čele s USA,“ řekl zástupce velitele Revolučních gard Íránu brigádní generál Hossein Salami.

„Pokud sionisté jednají proti Íránu, bude to historická příležitost pro islámskou revoluci, která je vymaže z historie světa,“ pokračoval.

Izrael trvá na tom, že se řadě postihům nepodařilo omezit údajný jaderný zbrojní program Teheránu.

2. září premiér Benjamin Netanjahu obvinil světové mocnosti, včetně USA, že neumí nakreslit „jasnou červenou čáru.“

„Dokud Írán nevidí tuto jasnou červenou čáru a toto odhodlání, nezastaví postupující jaderný program. Íránu nesmí být nikdy dovoleno získat jaderné zbraně,“ uvedl Netanjahu.

14. září prezident Obama řekl, že by neměla existovat žádná „červená linie nebo lhůty“, protože „zbývá čas a prostor pro diplomacii.“

Jak pokračuje napětí mezi Izraelem a Íránem, Teherán stále trvá na tom, že je jeho jaderný program určen pouze pro mírové účely.

Překlad článku Iran may launch pre-emptive strike on Israel, conflict could grow into WWIII – senior commander
http://rt.com/news/iran-strike-israel-world-war-803/

[ hana-code-insert ] 'flattr' is not found


Free Pub najdete i na Facebooku, stačí se stát fanouškem facebookové skupiny Free Pub.

Chcete-li být denně informováni odkazy na téma survival, soběstačnost, jak přežít ekonomickou krizi či jaderný útok, apod., přidejte se k FB stránce PŘEŽIJEME.

Chcete se být ochráněni před manipulací a propagandou? Chcete odhalovat lži? Pak se přidejte k naší facebookové stránce Lži, podvody, propaganda.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *