Ingredience komerčního chleba je získána z lidských vlasů sklizených v Číně

Rozšiřujte tento článek po světě. Přeposílejte a umísťujte jej na Facebook. Děkujeme!

Pokud si přečtete složení na bochníku chleba, obvykle najdete složku L-cystein. Tato neesenciální aminokyselina se přidává do pečiva jako kondicionér, aby se urychlilo průmyslové zpracování. Není obvykle přidán přímo do mouky určené pro domácí použití, ale zjistíte, že se nachází v pečivu, těstu na pizzu a v cukroví.

Zatímco část L-cysteinu je přímo syntetizována v laboratořích, většina je extrahována z levných a hojných přírodních zdrojů bílkovin: lidských vlasů. Vlasy se rozpustí v kyselině a L-cystein je izolován pomocí chemických procesů, pak zabalen a odeslán k výrobcům chleba. Kromě lidských vlasů, jsou i jiné zdroje L-cysteinu: kuřecí peří, kachní peří, kraví rohy a ropné produkty.

Mimochodem, většina z vlasů pro L-cystein se sbírá z podlahy kadeřnictví v Číně.

I když myšlenka jedení rozpuštěných vlasů může některé lidi znepokojit, většina západních spotřebitelů nakonec nemá principiální námitky. Pro židy a muslimy ale L-cystein z vlasů přináší značné problémy. Muslimům je zakázáno jíst cokoliv odvozeného z lidského těla, a mnoho rabínů zakázalo spotřebu vlasů pro podobné důvody.

Dokonce i rabíni, kteří umožňují spotřebu vlasů by ji zakázali, kdyby vlasy pocházely z mrtvého těla – a vzhledem k tomu, že většina L-cysteinu pochází z Číny, kde zdroje a výrobní postupy jsou notoricky diskutabilní, to je skutečný problém. V jednom případě rabín zakázal konzumaci L-cysteinu, protože vlasy byly sklizeny při rituálu v chrámu v Indii.

Překlad článku True fact: A common ingredient in commercial breads is derived from human hair harvested in China
http://www.naturalnews.com/032718_L-cysteine_commercial_bread.html


Free Pub najdete i na Facebooku, stačí se stát fanouškem facebookové skupiny Free Pub.

Chcete-li být denně informováni odkazy na téma survival, soběstačnost, jak přežít ekonomickou krizi či jaderný útok, apod., přidejte se k FB stránce PŘEŽIJEME.

Chcete se být ochráněni před manipulací a propagandou? Chcete odhalovat lži? Pak se přidejte k naší facebookové stránce Lži, podvody, propaganda.

2 Responses to Ingredience komerčního chleba je získána z lidských vlasů sklizených v Číně

  1. piňďa says:

    Vy jste vsichni strasne chytry co?

  2. M says:

    Ano, to sme!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *