Francouzská policie rozbila muslimskou demonstraci, zadržela přes 100 lidí (FOTO)

[ hana-code-insert ] 'flattr' is not found

Pařížská policie v sobotu zadržela 150 demonstrantů kvůli „bezpečnostním kontrolám“, když se davy shromáždily okolo amerického velvyslanectví kvůli filmu, který pomlouval islámského proroka a který vyvolává protesty po celém muslimském světě.

Muslimští demonstranti, včetně žen a dětí, odpovídali na volání ze sociálních médií, aby se shromáždili u světově známé avenue Champs-Elysées a modlili se na širokých chodnících.

Pouze malé skupince se podařilo dostat se do blízkosti amerického velvyslanectví, většina demonstrantů nebyla schopna proniknout skrze policejní linie v zahradách Tuileries.

Policie musela zadržet 150 lidí kvůli nedostatku povolení, když rozptýlili dav. Čtyři důstojníci byli lehce zraněni.

Protiamerické protesty začaly tento týden již dříve kvůli islamofobnímu americkému filmu „The Innocence of Muslims,“ který popisuje islám jako „rakovinu“ a líčí Mohameda jako prznitele dětí, který byl vysílán v egyptské televizi.

V úterý byl americký velvyslanec v Libyi a tři jeho zaměstnanci zabiti v Benghází. Následovaly útoky na americká velvyslanectví v Egyptě, Jemenu, Súdánu, Tunisku a v mnoha dalších zemích, včetně ostatních členů NATO.

Islám je druhé nejrozšířenější náboženství ve Francii.

Překlad článku French police break up anti-Muslim film demonstration, briefly detaining over 100 (PHOTOS)
http://rt.com/news/france-paris-muslim-protest-229/

[ hana-code-insert ] 'flattr' is not found


Free Pub najdete i na Facebooku, stačí se stát fanouškem facebookové skupiny Free Pub.

Chcete-li být denně informováni odkazy na téma survival, soběstačnost, jak přežít ekonomickou krizi či jaderný útok, apod., přidejte se k FB stránce PŘEŽIJEME.

Chcete se být ochráněni před manipulací a propagandou? Chcete odhalovat lži? Pak se přidejte k naší facebookové stránce Lži, podvody, propaganda.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *