Evropská dluhová krize: Deprese a rostoucí počet sebevražd

Rostoucí počet globálních a evropských zdravotnických subjektů varuje, že zavedení a intenzifikace úsporných opatření vedlo k prudkému nárůstu psychických problémů, sebevražd, zneužívání alkoholu a žádostí o antidepresiva, protože lidé bojují s psychologickými důsledky celoevropské recese.

„Nikdo by neměl být překvapen, že faktory, jako je nezaměstnanost, dluhy a rozpady vztahů, můžou způsobit záchvaty duševních chorob a může dohnat lidi k sebevraždě,“ řekl Richard Colwill z British mental health charity Sane.

„Zdá se tu být spojení mezi mírou nezaměstnanosti a počtem sebevražd,“ řekl a odkázal na studii od British Medical Journal, podle které mohlo více jak 1 tisíc lidí spáchat sebevraždu ve Velké Británii kvůli dopadům recese. „Tento výzkum odráží jiné práce o rostoucím počtu sebevražd po celé Evropě.“

Podle Josée Van Remoortela, poradce evropské organizace Mental Health Europe (MHE), finanční krize ovlivňuje „všechny oblasti života“, nikoli pouze ekonomiku, a její vliv na duševní zdraví je, že vytváří „hlubokou propast v naší společnosti.“

Nedávný průzkum praktických lékařů (rodinných lékařů) ve Velké Británii ukázal, že z 300 zkoumaných rodinných lékařů většina uvedla, že úsporná opatření poškodila zdraví jejich pacientů.

Sedmdesát šest procent uvedlo, že jejich pacienti byli nemocní vzhledem k ekonomické situaci a 77 procent uvedlo, že jejich pacienti vyhledali léčbu úzkosti.

Překlad článku Depression, suicides rise as Euro debt crisis intensifies
http://theextinctionprotocol.wordpress.com/2012/09/04/depression-suicides-rise-as-euro-debt-crisis-intensifies/


Free Pub najdete i na Facebooku, stačí se stát fanouškem facebookové skupiny Free Pub.

Chcete-li být denně informováni odkazy na téma survival, soběstačnost, jak přežít ekonomickou krizi či jaderný útok, apod., přidejte se k FB stránce PŘEŽIJEME.

Chcete se být ochráněni před manipulací a propagandou? Chcete odhalovat lži? Pak se přidejte k naší facebookové stránce Lži, podvody, propaganda.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

„Muži nedovedou ocenit vlastní ženy. To přenechávají druhým.“ Oscar Wilde