Evakuace v oblasti Kazaně v Rusku: Speciální síly bojují s militanty

[ hana-code-insert ] 'flattr' is not found

Donucovací síly Ruské republiky Tatarstán vedou speciální operace s cílem odstranit neznámý počet ozbrojenců. Nejméně dva ozbrojenci již byli zabiti a jeden operativec FSB zemřel během boje.

Operace se ukázala smrtící, když ozbrojenci zahájili palbu na bezpečnostní úředníky. Dva operativci byli zraněni, jeden později zemřel v nemocnici.

Jeden z eliminovaných militantů měl na sobě sebevražedný pás s výbušninami a výbušným zařízením. Pyrotechnici jsou na místě a snaží se zařízení zneškodnit.

Orgány nařídil CTO protiteroristický protokol, omezování pohybu v okolí Kazaně. Místní obyvatelé jsou také evakuováni. Plyn a elektřina byly v této oblasti vypnuty.

Očití svědci hlásí střelbu a výbuchy v oblasti, kde jsou schovaní bojovníci. Na obloze byly vidět helikoptéry Mi-8.

Podle zdrojů v donucovacích orgánech podílejících se na operaci se bojovníci chystali odpálit výbušniny při městských oslavách Kurban-bajrám, důležitém muslimském svátku.

Budova, kde se bojovníci skrývají, se nachází hned vedle státní školy. Děti proto byly přesunuty do místností ve školním suterénu.

Podle mluvčího vyšetřovací komise Vladimíra Markina, byly bojovníci, kteří byli určeni k výslechu, zabiti. Byli podezřelí z podílu na červencovém útoku na náboženské vůdce republiky.

Překlad článku Evacuation ordered in areas of Kazan, Russia, as special forces battle militants
http://rt.com/news/russia-militants-special-operation-140/

[ hana-code-insert ] 'flattr' is not found

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *