Druhý mozek se nachází v břiše

Přidejte se do naší facebookové skupiny Free Pub a pojďte s námi diskutovat :o)


Znáte ten stav rozčilení, když jste hladoví? Nebo cítíte, jakoby jste měli v žaludku „motýlky“, když jste s někým koho milujete? A jistě znáte, jak bolestivé je „svírání žaludku“. Je to tento trávící orgán, která je podle nedávných výzkumů naším „druhým mozkem“.


Registrací na této stránce a vyděláváním podpoříte náš web:
mLink.cz - časově cílené zpětné odkazy


Samozřejmě, není to o mentálních schopnostech, ale o neméně důležité funkci mozku – hormonální aktivitě. „Druhý mozek“ je určen k tomu, aby poskytoval trávení jídla a přesto je druhým nejvýznamnějším centrem základních emocí jako jsou hněv, vzrušení a radost. Určuje rytmus spaní a bdění. Podle Michaela Gershona z Columbijské Univerzity, autora knihy Druhý Mozek, stěny žaludku a dalších trávicích orgánů jsou pokryty sítí neuronů, celkový počet dosahuje jedné miliardy. Malý mozek v našem žaludku komunikuje se šéfem – s hlavou, z velké části určuje naše nálady a hraje klíčovou roli při vzniku některých chorob.

Neurony v zažívacím traktu produkují většinu typů neurotransmiterů typických pro mozek. Podle toho co zjistili vědci z Gershonovi skupiny, například 95% neurotransmiterů, jako serotonin, jsou vytvářeny v žaludku.

Překlad článku Second Brain Located in the Abdomen
http://www.whiplashwhiplashwhiplash.com/?p=626

pošli na vybrali.sme.sk

TopČlánky

2 Responses to Druhý mozek se nachází v břiše

  1. Pingback: „Druhý mozog“ sa nachádza v bruchu « Alternatívny OSUD.biz

  2. Materialistický blábol says:

    Hlava není žádný šéf, je to oblast (orgán) v které Platon viděl centrum vůle, střed bytosti. V tom je i centrum základních emocí jako jsou hněv, vzrušení a radost.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *