Demokracie v troskách: Madridská policie střílí gumové projektily do tisíců lidí, kteří obklíčili španělský kongres (FOTO, VIDEO)

[ hana-code-insert ] 'flattr' is not found

Madridská pořádkové policie vyčistila náměstí Plaza de Neptune od demonstrantů, asi 200 důstojníků zajistilo okolní bloky. Nejméně 60 lidí bylo zraněno a 26 zatčeno, policie použila obušky a gumové projektily k rozehnání davu.

Místní záchranné služby potvrdily, že nejméně 60 lidí, z toho osm policistů, bylo zraněno při střetech mezi policií a demonstranty. Jeden ze zraněných je v kritickém stavu a jeden policista utrpěl těžký otřes mozku.

Pořádková policie rozptýlila demonstranty, některé lidi, kteří se snažili dostat přes policejní zátarasy, odtáhla za ruce a nohy. Byl obnoven pořádek a byly povolány posily, aby se pokusily rozptýlit dav.

Třináct zadržených bylo vzato do vazby poté, co se skupina demonstrantů pokusila prorazit policejní bariéry.

Další zatýkání proběhla v průběhu následujících střetů, celkový počet zatčení se vyšplhal na 60.

Úřady odhadují, že asi 6 000 lidí zúčastnilo úterního protestu. Více než 1 300 důstojníků pořádkové policie bylo nasazeno v hlavním městě, což je více než polovina celkového počtu pořádkové policie.

Pořadatelé protestu se rozhodli jej ve středu zopakovat a opět zablokovat parlament.

“ alt=““ />

Překlad článku ‚Democracy kidnapped!‘ Madrid police fire rubber bullets as thousands surround Spanish Congress (VIDEO, PHOTOS)
http://rt.com/news/spain-protests-parliament-crisis-942/

[ hana-code-insert ] 'flattr' is not found


Free Pub najdete i na Facebooku, stačí se stát fanouškem facebookové skupiny Free Pub.

Chcete-li být denně informováni odkazy na téma survival, soběstačnost, jak přežít ekonomickou krizi či jaderný útok, apod., přidejte se k FB stránce PŘEŽIJEME.

Chcete se být ochráněni před manipulací a propagandou? Chcete odhalovat lži? Pak se přidejte k naší facebookové stránce Lži, podvody, propaganda.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ Jan Werich