Čínské nepřátelské vesmírné schopnosti straší USA: oficiální

Přidejte se do naší facebookové skupiny Free Pub a pojďte s námi diskutovat :o)


WASHINGTON – Čína vyvíjí „vesmírné“ zbraně, které by mohly sestřelit satelity, nebo rušit signály, prohlásil úředník z Pentagonu v pátek, když USA představily strategii pro bezpečnost vesmíru na následujících 10 let.

„Tato investice Číny je pro nás důvodem k obavám,“ náměstek ministra obrany pro politiku v oblasti vesmíru Gregory Schulte řekl novinářům, když obranné a zpravodajské kruhy vydaly svou 10ti letou Národní bezpečnostní strategii vesmíru (NSSS).

NSSS značí obrovský posun oproti dřívější praxi, navrhující 10ti letou cestu pro USA ve vesmíru, aby bylo zajištěno, že se stanou „odolnější“ a mohou obhájit své jmění v dramaticky více přecpaném, konkurenčním a náročném prostředí, řekl Schulte.

Hlavním důvodem pro vypracování nové strategie bylo „znepokojení nad počtem vesmírných schopností, které jsou vyvíjeny,“ řekl Schulte.

„Čína je v čele vývoje těchto schopností,“ řekl.

Čína v roce 2007 sestřelila jednu ze svých meteorologických družic pomocí pozemní rakety středního doletu, což vyvolalo znepokojení mezinárodní veřejnosti nejen o tom, jak Čína „vyzbrojuje“ vesmírný prostor, ale také o troskách satelitu, které stále kolují ve vesmíru.

Peking také pracuje na způsobech jak rušit satelitní signály a vyvíjí přímé energetické zbraně, které vyzařují energii na cíl bez vystřelení projektilu, řekl Schulte.

Obavy USA z čínských vesmírných aktivit vedly ministra obrany Roberta Gatese k tomu, aby zahrnul vesmír do dialogu stability s Čínou, řekl Schulte.

Překlad článku China’s hostile space capabilities worry US: official
http://www.activistpost.com/2011/02/chinas-hostile-space-capabilities-worry.html

pošli na vybrali.sme.sk

TopČlánky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *