Analytik: Součinnost Íránu, Ruska a Číny součinnost může vyřešit syrskou krizi

[ hana-code-insert ] 'flattr' is not found

Analytik říká, že „synergie“ Íránu, Ruska a Číny může nabídnout „hmatatelnou politickou situaci“ při probíhajících nepokojích v Sýrii.

„Při hledání hmatatelné politické situace musí existovat synergie, která musí zahrnovat několik stran, faktorů, činitelů a států,“ řekl Danny Makki, zakladatel Syrské mládeže v Británii (SYB) a člen Syrské Social Club, v televizním interview.


Londýnský analytik navrhl trio Rusko, Írán a Čína jako koalici, která může vyřešit syrskou krizi. „Írán, Rusko a Čína podporují politické řešení krize v Sýrii; nepodporují vměšování; jsou proti změně režimu, kterou táhne Západ.“

„Írán může hrát roli při řešení krize…Írán podporuje syrskou populaci stejně jako Rusko a Čína,“ dodal.

„Je to velmi evidentní problém, ale tyto jednotlivé státy…zejména Írán se svým vlivem na Středním východě; potřebují být součástí řešení; potřebují být součástí mechanismu, který vedl k vyřešení krize v Sýrii,“ zdůraznil Makki.

Írán stejně jako Čína a Rusko prosazoval mírové řešení syrské krize a je proti jakýmkoliv vojenským intervencím Západu.

Rusko a Čína v červenci vetovaly návrh rezoluce OSN, která volala po tvrdé sankci proti syrské vládě v rámci sedmého dodatku Charty OSN a která měla vydláždit cestu pro zahraniční vojenskou intervenci.

4. února Rusko a Čína vetovaly další rezoluci podporovanou Západem ohledně Sýrie. Obě země návrh zamítly jako „nevyvážený.“

Sýrie zažívá nepokoje od března 2011 a mnoho lidí, včetně velkého počtu armádních a bezpečnostních pracovníků, bylo zabito.

Překlad článku Iran, Russia and China synergy can resolve Syria crisis: Analyst
http://www.presstv.ir/detail/2012/10/31/269755/iran-russia-china-trio-ends-syria-crisis/

[ hana-code-insert ] 'flattr' is not found

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *