Amerikou vedené sankce zabily íránského mladíka

Íránský mladík a hemofilik žijící na jihozápadě Íránu údajně přišel o život v nemocnici kvůli nedostatku léků, který způsobily Amerikou vedené sankce proti islámské republice.

Patnáctiletý chlapec jménem Manouchehr, který žil jako součást kočovných kmenů blízko krajr Dezful v provincii Khuzestan, byl poslán do nemocnice po nehodě, ale zemřel, protože bylo příliš pozdě na jeho záchranu, řekl ředitel Íránského hemofilické společnosti Ahmad Ghavidel.


Hemofilie je skupina dědičných genetických poruch, které nepříznivě ovlivňují schopnost těla kontrolovat krevní srážlivost a vyžaduje léky.

Ghavidel vyjádřil lítost nad lidskou ztrátu, obvinil evropské a americké sankce proti Íránu z nedostatku léků. „V mnoha případech léky pro hemofiliky buď došly, nebo dochází,“ řekl.

Nelegální Amerikou tažené sankce byly uloženy na základě nepodloženého obvinění, že Írán sleduje i vojenské cíle ve svém programu jaderné energie.

Írán tvrdí, že jako signatář Smlouvy o nešíření jaderných zbraní a člen Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE), má právo na vývoj a získání jaderné technologie pro mírové účely.

Kromě toho MAAE provedla řadu kontrol íránských jaderných zařízení, ale nikdy nezjistila žádné důkazy o tom, že je íránský jaderný program určen pro vojenské cíle.

Částečný překlad článku US-led sanctions kill Iranian teenager
http://www.presstv.ir/detail/2012/11/14/272126/usled-ban-kills-iranian-teenager/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat