Americké bezpilotní letouny zabíjí až 80% civilistů (VIDEO)

[ hana-code-insert ] 'flattr' is not found

Naprostá většina lidí zabitých americkými bezpilotními letouny v Pákistánu jsou nevinní civilisté, tvrdí pákistánský ministr vnitra Rehman Malik. Pokud bychom dostali technologii bezpilotních letounů, Pákistán by ji použil lépe, řekl ministr dříve.

Malik ukázal, že podle výpočtů Islámábádu počet útoků dronů v posledních letech činil 336, 96 z nich bylo spuštěných z Afghánistánu.


Neexistují žádné přesné statistické údaje o počtu osob, které zahynuly v Pákistánu při útocích dronů. Odhady se různí od 2 500 do více než 3 000 obětí. Z toho 174 dětí.

Nejnovější americká studie tvrdí, že pouze 2 procenta obětí útoků dronů v Pákistánu jsou bojovníci.

Výzkumníci na univerzitě Stanford a New York University rovněž tvrdili, že pomocí amerických útoků dronů v Pákistánu nepodařilo Washingtonu dosáhnout svého cíle snížit terorismus v regionu.

Civilní oběti jsou prakticky u každého útoku dronů na teroristy v kmenových oblastech Pákistánů, údery však mají opačný efekt: místní obyvatelé nenávidí USA kvůli neutuchajícímu strachu, protože smrt může přijít doslova v každém okamžiku.

Většina útoků byla provedena v Severním Vazíristánu, militantní pevnosti, proti které Islámábád zvažuje plnohodnotnou vojenskou operaci. Civilní úmrtí vyplývající z útoků se pravidelně setkávají v Pákistánu s vekou nevolí obyvatelstva.

Pákistánské úřady opakovaně požadovali, aby Washington přestal s bezvýslednými útoky bezpilotních letounů.

Částečný překlad článku US drones kill up to 80% civilians – Pakistan Interior Minister
http://rt.com/news/pakistan-civilian-victims-drones-695/

[ hana-code-insert ] 'flattr' is not found

3 Responses to Americké bezpilotní letouny zabíjí až 80% civilistů (VIDEO)

  1. Pingback: Americké bezpilotní letouny zabíjí až 80% civilistů

  2. Pingback: Americké bezpilotní letouny zabíjí až 80% civilistů | KONTRA.CZ

  3. proud says:

    Protoze to nejsou stroje pro ten nesmysl nazejvajici se boj s terorismem,ale stroje na zabijeni lidi,nas vsech,snizovani populace! To je jejich hlavni cil a umysl k jejich konstruovani!Sundejte si klapky z oci,lidicky,a uvedomte si skutecny pravdy kolem vas,realitu,neutikejte k „berlickam“.A to neni jen o zabijacky technice(uz sama vubec jeji existence prece hodne napovida),ale o cely „jejich“ realite,kterou nam umele vytvareji a podsouvaji!………..proud

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *